Методичний кабінет
Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області

Субота, 23.02.2019, 12:31

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Реєстрація | Вхід

Головна » 2018 » Лютий » 21 » Здорові діти – здорова нація
14:40
Здорові діти – здорова нація

«Здоров’я – це ще не все, але все інше без нього – ніщо». Ці слова Сократа актуальні і сьогодні, тому що здоров’я – це велика цінність, це фізичне, психічне і соціальне благополуччя. На сьогодні в Україні спостерігається тенденція  до збільшення захворюваності серед дітей дошкільного віку. Серед негативних чинників, що зумовлюють зменшення відносно здорових дітей в Україні, слід виокремити хронічне зменшення рухової активності дошкільників. Це спонукає до активного пошуку засобів підвищення ефективності оздоровчої роботи з дітьми в умовах дошкільного закладу.

Завдання сучасного ДНЗ— зберегти, зміц­нити здоров'я дошкільників, сформувати в них відпо­відальне ставлення до власного здоров'я.

З метою вдосконалення та підвищення результативності навчаьно-виховної та корекційно-відновлювальної роботи з дітьми дошкільного віку, створення здоров’язбережувального освітнього середовища та впровадження сучасних оздоровлювальних технологій  21.02.2018 року  на базі ДНЗ «Казка» компенсуючого типу відбувся інформаційно-консультаційний практикум для вихователів ДНЗ міста «Використання сучасних оздоровлювальних технологій в роботі з дітьми дошкільного віку» .

В першій частині присутні пригадали різноманітні інноваційні оздоровлювальні тех­оології : пальчикову, дихальну і звукову гімнастики, психогімнастику та технології терапевтичного спрямування ( арт-терапію, піскову терапією, казкотерапію, ігрову терапію), профілактично-лікувальні технології: кольоротерапію, музикотерапію, фітотерапію,  кінезотерапію, Су-джок терапію, релаксацію та інші.

Під час практичної частини слухачі мали можливість управлятися у використанні  різноманітних оздоровлювальних технологій при виконанні:

вправ: «Цікаве масажне коло», «Слухаємо і малюємо», «Про що говорить колір». «Подаруй усмішку та побажання»;

проведенні майстер класу «Оздоровлюємось Су-джок терапією»

кінезіологічних вправ- «гімнастики мозку», та інші.

Під час практикуму учасникам надані методичні рекомендації щодо практичного використання оздоровлювальних технологій в роботі з дітьми. Використання ж здоров’язбережувальних технологій є актуальним, але вибір практиками тієї чи іншої технології має залежати передусім від потреб дітей, обізнаності у проблемі та професійної майстерності педагогічних працівників

Практика свідчить: щоб сформувати свідоме ставлення до здоров'я, потрібно обов'язково поєднувати інформаційний і моти­ваційний компоненти із практичною діяльністю вихованців, що сприятиме засвоєнню необхідних здо­ров'язбережувальних умінь і навичок.

Усі учасники заходу прийшли до спільної думки, що в повсякденному житті дити­ни варто використовувати різноманітні оздоров­лювальні технології, відбираючи найбільш дієві й ефективні, які допоможуть у вихованні міцної, фізично здорової, емоційно благополучної, соціально адаптованої, інтелектуально розвиненої та морально вихованої особистості дошкільника.

 

                                     Вихователь-методист ДНЗ «Казка» Л.М. Гончарук

 

Переглядів: 100 | Додав: ADMIN | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Меню сайту

Вхід на сайт

Пошук

Календар

«  Лютий 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728

Сайт ВО

Сайт ММК

Друзі сайту

Друзі сайту