Методичний кабінет
Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області

Середа, 19.12.2018, 10:51

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Реєстрація | Вхід

Головна » 2018 » Жовтень » 29 » Мекка педагогічної майстерності
17:32
Мекка педагогічної майстерності
     25 жовтня 2018 року  методисти міського методичного кабінету та шкільні бібліотекарі м. Горішні Плавні відвідали смт Павлиш Онуфріївського району Кіровоградської області, де  жив і працював  український педагог, публіцист, письменник, поет, заслужений вчитель, кандидат педагогічних наук , член-кореспондент Академії педагогічних наук  Василь Олександрович Сухомлинський. 
     Педагогічно-меморіальний музей було відкрито після смерті педагога за ініціативою колективу Павлиської середньої школи. Спочатку це була невеличка виставочна кімната, яку оформили вчителі та учні. У 1972 році дружина Сухомлинського Ганна Іванівна передала до фонду музею 1500 експонатів (сімейну бібліотеку, особисті речі, рукописи). У цей же час музею було виділене приміщення для експозицій і передана квартира, де двадцять два роки жила сім’я Сухомлинських. Ця будівля споруджена ще у 1910 році. У ній спочатку містилась земська школа. Нині фонд музею має 21738 одиниць збереження, загальна експозиційна площа 230 квадратних метрів. Ми змогли познайомитись зі збереженою педагогічною документацією школи 1950-60х років, певною частиною творчих матеріалів учителів і учнів, підготовчими матеріалами, рукописами до літературних та науково-педагогічних праць Василя Олександровича, особистими документами педагогів.
     У центрі першого залу знаходиться бюст, що є авторською копією пам'ятника на могилі педагога (скульптор О. Скобліков, архітектор Г. Ігнащенко), він розташований на фоні слів «Серце віддаю дітям», що були не тільки назвою його найвідомішої книги, а й девізом усього життя.
     Невеликий коридор з’єднує службові приміщення з квартирою, де жила сім’я Сухомлинських. Облаштування квартири просте і скромне. Тут все лишилось, як було за життя педагога і його родини. Експонується особиста бібліотека, яка нараховувала декілька тисяч художньої, політичної, філософської, публіцистичної літератури. 
Не звертаючи увагу на дощову погоду, ми також оглянули шкільну садибу, кілька приміщень навчального призначення, бібліотеку, шкільний сад, «зелені класи».
     Виховання у дітей любові до рідної землі, рідного слова, увага до дітей з особливими освітніми потребами – ці питання також займали чільне місце у педагогічній діяльності Василя Олександровича. Сьогодні вони  послідовно узагальнюють багатоаспектний процес формування всебічно розвиненої особистості, розкривають самобутні педагогічні ідеї, які реалізуються в роботі Нової української школи.
     У 1990 році створено Українську асоціацію імені Василя Сухомлинського, яка об’єднує усіх освітян, послідовників Павлиського вчителя. Вона ініціює проведення Всеукраїнських педагогічних читань та Міжнародних науково-практичних конференцій «Василь Сухомлинський і сучасність».
     Ми з цікавістю познайомились із матеріалами, які засвідчують довготривалість і результативність педагогічного успіху в Павлиській школі.  
         Л. Дереча, методист ММК
Переглядів: 51 | Додав: Alex | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Меню сайту

Вхід на сайт

Пошук

Календар

«  Жовтень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Сайт ВО

Сайт ММК

Друзі сайту

Друзі сайту