Методичний кабінет
Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області

П`ятниця, 16.11.2018, 00:08

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Реєстрація | Вхід

Головна » 2018 » Квітень » 25 » Інноваційні форми та методи навчання та викладання як чинники якісної початкової освіти
15:25
Інноваційні форми та методи навчання та викладання як чинники якісної початкової освіти
   Сучасне життя висуває свої вимоги й вимагає від учителів активно використовувати інноваційні технології в освітньому процесі. Саме їх застосування здатне забезпечити формування ключових компетентностей, на які орієнтована Нова українська школа.
   Перебуваючи у постійному творчому пошуку, педагоги міста Горішні Плавні намагаються знайти щось нове, креативне, щоб навчальний процес був цікавішим та активнішим, і не втрачалась, а, навпаки, підвищувалась якість навчання. 
    Відповідно до вищесказаного, була визначена мета засідання круглого столу «Інноваційні форми та методи навчання та викладання як чинники якісної початкової освіти», що відбувся 25 квітня 2018 року на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1. А саме :
- формування професійних компетенцій вчителя початкової школи для упровадження інноваційних методів навчання; 
- ознайомлення учасників круглого столу з інноваційними методами навчання та викладання предметів курсу початковій школи, можливостями їх  реалізації в освітньому процесі;
- активізація творчого потенціалу педагогічних працівників;
- пропаганда перспективного педагогічного досвіду;
- виявлення нових творчих знахідок, надбань.
       Привітала  учасників зібрання методист міського відділу освіти Мироненко Ларина Настасіївна, яка наголосила, що перебуваючи на порозі упровадження ідей Нової Української школи, учителі початкових класів вже зараз мають опановувати нові підходи, нові форми та методи роботи, які цікаві дітям, сприяють кращому засвоєнню знань та вмінню застосовувати їх у житті.
       У доповіді заступника директора з НВР Кострикіної С. Г. прозвучати теоретичні засади та сутність інновацій, інноваційної спрямованості освітнього процесу.  Свій досвід застосування інноваційних форм та методів роботи представили учителі початкових класів ЗОШ І-ІІІ ступенів №1.
      Про можливості упровадження технології Лего-конструювання  в освітній процес початкової школи розповіла Ілющенко О. В. та запропонувала  учасникам самим переконатися, як можна цікаво провести урок математики, використовуючи Лего-конструктор. 
       Власним досвідом роботи по формуванню фінансової грамотності у молодших школярів поділилася Петрусенко І. І. Вчителька вміло інтегрує уроки математики, української мови, основ здоров’я, щоб навчити учнів контролювати особисті доходи і витрати, вигідно розпоряджатися грошима, планувати бюджет та заощаджувати.
       Ринок освітніх технологій в Україні стрімко розвивається. Він наповнюється не тільки давно апробованими зарубіжними розробками, але й, що не може не радувати, дуже якісним українським контентом. Так, приміром, захопливі навчальні програми для дошкільнят та дітей молодшого шкільного віку розроблені в рамках всеукраїнського педагогічного експерименту «Розумники» (Smart Kids). Про використання педагогічних ігор в освітньому процесі повідомила  Кострикіна С. Г.  
       Зацікавлює дітей, розповідаючи захоплюючі історії, тобто, використовуючи  метод Storytelling,  Бреус Н. І. А пропозиція скласти свою повчальну історію для першокласників про правила поведінки на природі нікого з присутніх не залишила байдужим.
       Молодші школярі люблять творити. У цьому переконана Сиволап А. В. Вчителька зуміла об’єднати  творчі здібності дітей з грою, з бажанням пізнавати та досліджувати нове у новітньому способі організації навчальної діяльності – лепбуці. Лепбук – це не тільки спосіб повторення і закріплення вивченого, систематизація знань, а ще й цікава форма спільної діяльності дорослого і дитини. 
     Використовує інтерактивні вправи  LearningApps як засіб підвищення ефективності уроку  Кармазіна О. В. Вчителька вважає, що створювати свої вправи на платформі LearningApps зовсім не важко, а, навіть, цікаво. 
     Зустріч педагогів міста пройшла у теплому, дружньому колі. Учасники круглого столу, ознайомившись з напрацюваннями колективу ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, прослухавши теоретичний виклад матеріалу, проаналізувавши зміст виступів з теми,  прийшли до висновку, що зміст сучасного освітнього процесу потребує нагальних змін. Саме тому, використання інноваційних форм та методів навчання та викладання має носити не епізодичний характер. Цей процес має бути постійним і всеохоплюючим.
                                         С.Г.Кострикіна,
заступник директора ЗОШ І-ІІІ ступенів №1
Переглядів: 109 | Додав: Alex | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Меню сайту

Вхід на сайт

Пошук

Календар

«  Квітень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Сайт ВО

Сайт ММК

Друзі сайту

Друзі сайту