Методичний кабінет
Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області

Середа, 19.12.2018, 11:24

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Реєстрація | Вхід

Головна » 2018 » Жовтень » 18 » Ідеї Василя Олександровича Сухомлинського і становлення нової школи України
15:55
Ідеї Василя Олександровича Сухомлинського і становлення нової школи України

У славетному сузір’ї видатних імен України яскравою зорею сяє ім’я Василя Олександровича Сухомлинського – Заслуженого вчителя України, лауреата Державної премії імені Тараса Григоровича Шевченка, педагога–гуманіста. 
У рамках заходів до 100 річчя з дня народження видатного педагога 18 жовтня 2018 року на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів №6 проведено міську науково-практичну конференцію «Ідеї Василя Олександровича Сухомлинського і становлення нової школи України».
Мета конференції: обговорення питань, які пов’язані з науково-педагогічною спадщиною Василя Олександровича Сухомлинського у контексті ідей Нової української школи ; поповнення творчих лабораторій педагогічних працівників новими ідеями, що сприятимуть підвищенню професійної компетентності педагогів в умовах реалізації освітніх завдань Нової української школи.

 У роботі конференції взяли участь представники відділу освіти, методичного кабінету, директори та заступники директорів закладів загальної середньої освіти, методисти закладів дошкільної освіти, вчителі початкових класів, представники засобів масової інформації.

   Конференція складалася з двох частин: пленарного засідання та роботи трьох секцій.
          З вітальним словом до присутніх звернувся виконуючий обов’язки начальника відділу освіти Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області Хохуля Петро Іванович. Він зазначив, що теоретична, літературно-педагогічна творчість і практична діяльність видатного українського педагога В.О. Сухомлинського ввійшла до історії вітчизняної педагогічної думки помітною сторінкою, а велика, самобутня спадщина вченого з плином часу привертає все більше уваги, вона затребувана і сучасною освітою.
         У роботі конференції взяла участь Водолазька Тетяна Володимирівна, старший викладач кафедри менеджменту освіти ПОІППО імені Михайла Васильовича Остроградського. У своєму виступі вона зупинилася на цінностях педагогічної системи Василя Олександровича Сухомлинського, провідне місце в якій займає ідея гуманізму, людяності і доброчинності.
       На конференцію завітала Різник Світлана Анатоліївна, директор педагогічно-меморіального музею Василя Олександровича Сухомлинського. На основі матеріалів із фондів педагогічно-меморіального музею В.О. Сухомлинського вона розповіла про принципи Нової української школи в контексті педагогічної спадщини В.О. Сухомлинського. 

З метою гідного відзначення 100 річчя від дня народження Василя Олександровича Сухомлинського Міністерством освіти і науки України, Національною академією педагогічних наук України, Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені Михайла Васильовича Остроградського, відділом освіти та методичним кабінетом Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області передбачено низку заходів до славного ювілею видатного педагога. Як же педагогічна громадськість міста долучилась до виконання цих заходів -  це питання розкрила Лариса Настасіївна Мироненко, методист міського методичного кабінету.
Василь Олександрович Сухомлинський – скромний сільський учитель, філософ, мудрець, учений. Яким був його життєвий шлях? Про віхи життя і творчості повідомила Кобзар Юлія Володимирівна, заступник директора ЗОШ І-ІІІ ступенів №6.
Василь Олександрович Сухомлинський дуже любив дітей, тому і став педагогом. Через роки учні пам’ятають добре серце вчителя та його мудрі поради. На конференції була унікальна можливість почути і побачити на екрані учнів Сухомлинського, які живуть поряд з нами у нашому місті -  Ворошило Віталій Миколайович, Ворошило Ніна Іванівна, Болдарєва Анна Андріївна та Ткач Світлана Іванівна.
Світлі спогади залишилися про Василя Олександровича Сухомлинського у Дудчак Лілії Іванівни, вчителя української мови та літератури СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 імені Людмили Іванівни Бугаєвської, яка була на педагогічній практиці  у Павлишській школі, де директором працював Василь Олександрович.   
     Під час роботи у секціях проведено тренінг «Цінності педагогічної системи В.О. Сухомлинського. Педагогіка партнерства як ключовий компонент Нової української школи». Тренінг провела Овеченко Тамара Петрівна, вчитель початкових класів ЗОШ І-ІІІ ступенів №6.

      На педагогічну мозаїку «Світлом серця осяяний шлях» учасників конференції запросили Д’яченко Юлія Михайлівна та Сбоєва Марина Борисівна, вчителі початкових класів СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім. Л.І. Бугаєвської.  Був цікавим  педагогічний бенефіс «Сто порад учителю», проведений Кострикіною Світланою Геннадіївною, заступником директора з НВР ЗОШ І-ІІІ ступенів №1.
     По закінченню конференції учасники висловили думку про те, що у час, коли відбувається реформа освіти та становлення Нової української школи, ми знову й знову звертаємося до Сухомлинського, до невичерпного багатства його педагогічної спадщини. Адже, творчість Василя Олександровича – педагогічна енциклопедія, з якої кожен учитель може черпати цінні поради, знайти відповіді на багато професійних запитань.
Л.Н. Мироненко, методист ММК
Переглядів: 29 | Додав: Alex | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Меню сайту

Вхід на сайт

Пошук

Календар

«  Жовтень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Сайт ВО

Сайт ММК

Друзі сайту

Друзі сайту