Методичний кабінет
Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області

Понеділок, 14.06.2021, 03:13

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Заходи 2019 | Реєстрація | Вхід

Засідання методичної сесії шкільних бібліотекарів
           01 жовтня в рамках Всеукраїнського Дня бібліотек, який відзначається 30 вересня згідно з Указом Президента України від 14 травня 1998 №471/98, шкільні бібліотекарі м. Горішні Плавні відповідно до плану роботи міського методичного кабінету та з метою розвитку бібліотечного краєзнавства як одного із пріоритетних напрямів роботи шкільних бібліотек в інформаційному забезпеченні та обслуговуванні учнів, учителів, батьків,
провели засідання міської методичної сесії в Національному центрі аерокосмічної освіти молоді ім. О.М. Макарова в м. Дніпро. Нас познайомили з основними стратегічними напрямками діяльності Центру: практична реалізація державної

молодіжної політики в області аерокосмічної освіти, створення сприятливих умов для інтелектуального розвитку молодого покоління, пошук та всебічна підтримка талановитої молоді, формування науково-технічної еліти України. Тому найголовніша задача Центру - пошук та підтримка обдарованої учнівської молоді, розвиток у підростаючого покоління інтересу до дослідницької діяльності в галузі космонавтики, космічної техніки, фізики космосу, в інших областях науки і техніки. Хто знає, можливо, сьогодні тут у Центрі навчаються майбутні вчені, інженери і практики, які в найближчому майбутньому виведуть будівництво космічної техніки на новий рівень, і зроблять мрію про дальні польоти і космічний туризм не фантастикою, а реальністю.

          В центральній пішохідній зоні міста  ми відвідали читальну арку – стаціонарний об’єкт міської архітектури. Він позначає зону міжнародного руху «звільнення книжок» bookcrossing та являє собою книжкову шафу і лави для сидіння. Об’єкт є інтерактивною скульптурою, скористуватися якою може будь-яка людина. У верхній секції арка оздоблена світильником, що дозволяє користуватися нею навіть в темний час доби без шкоди для зору. Заходи проходять щомісяця та є безкоштовними. А ще тут немає правил! Кожен може принести для обміну будь-яку книгу та обрати для себе іншу. Окрім художніх творів, можна ділитися актуальними навчальними посібниками, словниками, а також періодикою, що має самостійну художню цінність, наприклад, журнали ШО чи La Boussole. 
                                                                                                                                                                                                       Л. Дереча, методист ММК


                                                                    Осінь – час читати

Красива осінь вишиває клени
Червоним, жовтим, срібним, золотим
Ліна Костенко
     Ось і настала осінь. Пора, яку ще називають золотою. Вона панує  у наших містах, на наших вулицях, у наших домівках. Ми тепло одягаємося, беремо з собою парасольки, менше буваємо на вулиці, а це означає, що маємо більше часу для читання улюблених книг. 
 Ідеальним другом та співбесідником була, є і залишається книга. Із книгою восени не лише цікаво, а й затишно і тепло, бо з нею ми можемо бути, де завгодно – подорожувати теплими країнами, засмагати десь на теплому узбережжі, досліджувати джунглі, перепливати моря… Обираючи книгу для читання, ми обираємо для себе пору року, погоду, країну, місто і навіть настрій. 
     Відтак, у книгозбірні ЗОШ І – ІІІ ступенів №2 відбувся Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек-2019 під гаслом «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня».

     На здобувачів освіти чекав відкритий перегляд літератури «Книжкова алея». Свою креативність та художні здібності діти 2 – 4-х класів мали змогу проявити під час конкурсу малюнків «Бібліотека очима дітей». В ораторських та декламаторських починаннях позмагалися школярі 4 – 6-х класів під час конкурсу поезій «Цей дивний світ бібліотеки». Неабияке враження справив фотокрос «Я – читач шкільної бібліотеки» на здобувачів освіти 3 – 6-х класів, мета якого полягала у створенні віртуальної фотогалереї читачів.           Нікого не залишив байдужим читацький паркан на тему «Ти читаєш? Ти – кращий!».
    Завершився Місячник шкільної бібліотеки-2019 круглим столом для педагогів закладу загальної середньої освіти  на тему «Інформаційні ресурси школи: від шкільної бібліотеки до мережевого освітнього середовища». Позаяк, учителі закладу удосконалили навички роботи із автоматизованою бібліотечно-інформаційною системою «ШБІЦ-інфо» (АБІС «ШБІЦ-інфо»). 
     Дякуємо усім-усім хто не уявляє свого життя без книги. 
     У книзі ми всесильні і не залежимо від усіляких обставин.
     Приємного Вам осіннього читання!
Т.К.Чернявська,
завідувач інформаційно-просвітницьким центром «Шкільна бібліотека»
ЗОШ І – ІІІ ступенів №2 


Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек
«Бібліотека Нової української школи – 
простір для освітніх можливостей кожного учня»
       Коли як не восени так приємно зробити гарячого ароматного чаю і відкрити улюблену книгу, пірнути у вирій пригод та уяви.
       Казково розпочався місячник шкільних бібліотек у ЗОШ №1, який тривав цілий жовтень! 
       Протягом місяця проходила благодійна акція «Бібліотека – читачу, читач -   бібліотеці», під час якої учні школи приносили до книгозбірні багато цікавих книг, надихнувши їх новим життям.
      Не втрачає своєї актуальності флешмоб «Збирай макулатуру, купуй нову літературу». Діти з неабиякою активністю збирали макулатуру та залучали до цього своїх батьків, адже на отримані кошти наша бібліотека поповнюється сучасними книгами.  

  З метою повідомлення про надходження новинок було виготовлено рекламні буклети «Увага! На горизонті НЛО (нові літературні об’єкти)».
      Казково пролунав бібліоперфоменс «У світі чарівної казки», на який завітали наші наймолодші учні Нової української школи - першачки. Але й випускники не залишилися осторонь. Дівчата неперевершено виконали роль казкових героїв і створили магічну атмосферу на нашому святі книги. Діти чудово відповідали на запитання вікторини, приміряли образи різних казкових героїв, активно брали учать у конкурсах.
      Безперечно цікавим залишається питання «Чи актуальна професія бібліотекар?». Щоб краще зрозуміти та знайти відповідь на це запитання діти спробували себе у ролі бібліотекаря. Вони видавали книжки, заповнювали формуляри, ставили підручники на облік. 
       Свої художні здібності діти початкових класів проявили під час конкурсу малюнків «Бібліотека очима дітей». 
       Під гаслом «Якщо дитина не йде в бібліотеку, бібліотека йде до дитини!» пройшла акція «Бібліотека завітала в гості».
       Завершився місячник конференцією «Місія шкільної бібліотеки у становленні Нової української школи» та була організована виставка-поличка «На допомогу НУШ», яка діятиме на постійній основі.
                                              О. Бердник, 
завідувач шкільної бібліотеки ЗОШ І – ІІІ ступенів №1


АБІС «ШБІЦ-інфо»
 

Український інститут нормативної інформації розпочав створення мережі пілотних шкільних бібліотечно-інформаційних центрів (ШБІЦ) на базі шкільних бібліотек. Робота проводиться з метою активного реформування шкільних бібліотек у сучасні інформаційні центри для виконання завдань Нової української школи. 
ЗОШ І – ІІІ ступенів №2 Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області долучилася до впровадження проекту «Пілотний шкільний бібліотечно-інформаційний центр». Було придбано і встановлено у шкільній книгозбірні на один рік АБІС (автоматизовану бібліотечно-інформаційну систему «ШБІЦ-інфо» (шкільна бібліотека, інформаційний центр, інформаційний фонд)»). 
Обсяг електронного інформаційного фонду АБІС «ШБІЦ-інфо» складає близько 16 тисяч документів. Автоматизована бібліотечно-інформаційна система призначена для інформаційного забезпечення освітнього процесу (навчання, виховання, розвитку дитини), управління школою, бібліотечно-інформаційного обслуговування. Згідно з цим включає 5 відповідних підсистем: 

1    підсистема навчального процесу; 
2    підсистема «Виховний процес»;
3    підсистема «Розвивальний процес»;
4    підсистема «Адміністративне управління школою»;
5    підсистема «Бібліотечно-інформаційне обслуговування».

 
Завідувач інформаційно-просвітницьким центром
 «Шкільна бібліотека» ЗОШ І – ІІІ ступенів №2 
Т. Чернявська 
 
Через книгу – до дитячих сердець
 

   Щороку хвилююча мить чарівної весни приносить до бібліотек України традиційне і довгоочікуване свято – Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги. Це свято в нашій країні було засноване 22 лютого 1993 року, а з 2009 року отримало назву Всеукраїнського. Проводиться Тиждень під час весняних канікул з метою заохочення учнів до читання, популяризації художньої книги, розвитку естетичних потреб особистості, виховання   любові до книги, культури читання.
   Сьогодні, коли новомодні гаджети завойовують серед дітей шалену популярність, стрімко витісняючи таку важливу складову повноцінного всебічного розвитку особистості, як читання книг, тиждень дитячого читання не втратив своїх традицій, а навпаки набув особливого значення для кожного читача. Бо допомагає дітям відчути радість спілкування з книгою, а дорослим нагадує про значення друкованого слова у дитинстві, привертає увагу до проблеми дитячого читання.
 Школярі – особлива категорія читачів. Вони потребують великої уваги, індивідуального підходу і неформального обслуговування. Тому шкільні бібліотекарі поряд з традиційними намагаються використовувати інноваційні форми роботи, які не тільки задовольняють потребу у читанні, а й сприяють реалізації різноманітних творчих можливостей. 

В рамках тижня завідувачі шкільних бібліотек міста планують провести для різних вікових категорій наступні заходи:
-    відкриті перегляди літератури «Читай сучасні книги – будеш у тренді завжди»;
-     виставки малюнків «Сторінками улюблених книг»;
-    літературні забавлянки «Розмалюю я героя» для найменших здобувачів освіти Нової української школи;
-    хендмейд «Створи закладку для своєї улюбленої книги»;
-    літературні посиденьки «Поезія – це сила чарівна, що музикою серце надихає»   до Всесвітнього дня поезії ;
-    учні початкових класів   створюють лепбук «Колаж-дивограй»;
-    у літературний круїз «Кожна книга – це країна» відправляться  здобувачі освіти 5-х класів;
-    інтелект шоу «Розумники і кмітливчики»;
-    бібліотечні флешмоби «Фантазія і ще раз фантазія», «Віват, книго!», «Час читати»;
-    бібліоквести на тему «Пошук бібліотечних скарбів»;
-    зустрічі у бібліокафе «Дегустація літературних новинок»; 
-    години   пізнавальних повідомлень  «Цікавинки про Україну та українців»; 
-    акції «Приведи друга до бібліотеки» та   «Подаруй бібліотеці сучасну українську книгу». 

Тиждень читання дитячого 
В березні ми відкриваємо, 
Книжку, хвилюючись трішки, 
Палко зі святом вітаємо. 
Бібліотеки чекають  
Друзів своїх, читачів, 
Стежку до знань відкривають, 
Безліч даруючи див… 
В тиждень дитячої та юнацької книги шкільні бібліотеки гостинно розкривають двері для своїх читачів.  А бібліотекарі прагнуть реалізовувати всі   можливості на користь  читачам і зробити бібліотеку найпривабливішим місцем для школярів, адже всі ми знаємо просту істину: майбутнє залежить від читання дітей.  Бажаємо вам, дорогі наші поціновувачі друкованого слова, любі читачі, отримати моральну, естетичну, духовну насолоду та незабутні враження від заходів, що відбуваються у шкільних бібліотеках закладів загальної середньої освіти міста Горішні Плавні. 
Ю. Спащенко, 
керівник міського методичного об’єднання
шкільних бібліотекарів

Бібліотечне краєзнавство - пріоритетний напрям роботи в інформаційному забезпеченні учнів, учителів, батьків
16 квітня 2019 року відбулося виїзне засідання методичного об’єднання шкільних бібліотекарів м. Горішні Плавні в Петриківському опорному закладі освіти І-ІІІ ступенів Петриківської селищної ради Дніпропетровської області, де ми мали нагоду познайомитися із затишним та оснащеним сучасною технікою навчальним закладом. У кожному класі яскравий акцент – кольорова стіна, в тон якій – двері та сучасні меблі. Кабінети з інтерактивними дошками та комп’ютерами. Парти – одномісні, вони трансформуються відповідно зросту кожного учня. Петриківська середня загальноосвітня школа з профільним виробничим навчанням є найбільшим навчальним закладом Петриківщини. Ми також відвідали виставковову залу центру народного мистецтва «Петриківка», де представлено роботи 40 відомих митців неповторного розпису. Петрикі́вський ро́зпис — українське декоративно-орнаментальне народне малярство, яке сформувалося на Дніпровщині в селищі Петриківка, звідки й походить назва цього виду мистецтва. Окремі речі з візерунками в стилі петриківського розпису збереглися ще з XVIII століття. Однак у сучасному розумінні цей напрям сформувався наприкінці XIX століття — на початку XX століття. Походження петриківського розпису пов'язують з козацтвом і заселенням Дніпровщини вихідцями з Полтавщини, Слобожанщини та Поділля у XVIII столітті та в першій половині XIX століття. Проте невідомо, де й коли са́ме розвинулися традиції, що лягли в основу цього напряму малярства. Петриківський розпис — не лише народне мистецтво, що зберігає традиції оздоблення українського житла, але й сучасний живопис, який розвивається та набуває нових рис. У приміщенні музею митці створюють унікальні роботи та цілі авторські серії творів, використовуючи різноманітні техніки на різних матеріалах. Кожен художник для кожної роботи розробляє оригінальний малюнок, який більше ні разу не повторюється. У розписі надають перевагу зображенню рослин, рідше – тварин, які характерні для даної місцевості. У художніх майстернях ми мали можливість стати учасником майстер-класів. 5 грудня 2013 року ЮНЕСКО внесло петриківський розпис до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства. Цій події передувала виставка з-понад 250 робіт у 50 країнах світу, що розпочалася у будівлі Європарламенту у Брюсселі. Саме у Петриківку з'їжджаються чимало туристів, щоб пересвідчитися у приголомшливій красі образотворчого мистецтва. До цієї краси сьогодні доторкнулися і ми.
                                                                      Л. Дереча, методист ММК

Меню сайту

Вхід на сайт

Пошук

Календар

«  Червень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Сайт ВО

Сайт ММК

Друзі сайту

Друзі сайту