Методичний кабінет
Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області

Понеділок, 14.06.2021, 02:00

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | ПРОЕКТ «НА КРИЛАХ УСПІХУ» | Реєстрація | Вхід

 ПРОЕКТ «НА КРИЛАХ УСПІХУ»

       У Спеціалізованій  загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №5 ім.Л.І.Бугаєвської учні  1-Б та 2-В класу навчаються за освітнім проектом «На крилах успіху», що реалізується в межах дослідно – експериментальної роботи Всеукраїнського рівня «Дидактико – методичне і навчальне  забезпечення реалізації концептуальних засад початкової загальної освіти на 2016-2020 роки». З вересня 2018 року до навчання за цим проектом долучилася Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 (1-Б клас).
        За освітнім проектом «На крилах успіху» навчання дітей здійснюється за експериментальним планом, в якому зменшено навчальне навантаження на дитину.
         Програма містить 6 навчальних предметів замість 12: «Українська мова», «Іноземна мова», «Математика», «Всесвіт», «Фізична культура», «Арттехнології та ІКТ». За рахунок інтеграції вдалось позбутись дубляжу змісту, а відповідно й перевантаження учнів. Програму предмета «Арттехнології та ІКТ» структуровано за модулями «Музичне мистецтво», «Образотворче мистецтво», «Наndmade: своїми руками», «Театралізація», «Мистецтво слова», «ІКТ». 
Програма пропонує достатній вибір варіативних курсів. Якщо школа виявить бажання обрати не розширений рівень певного предмета, а варіативний складник, то  пропонується такі варіативні курси, як мистецтво слова й театральне мистецтво, плавання, хореографія. 
Завдяки введенню казкових персонажів – лаксиків в освітньому проекті реалізується принцип «навчаючи інших, навчаюся сам».
Навчання відбувається за інтегрованими навчальними посібниками-журналами, в яких  органічно поєднано функції підручника й робочого зошита. Один посібник-журнал розрахований на один тиждень. Вартість одного посібника 250грн. Оплату здійснюють батьки. На кожен із п'яти робочих днів тижня у журналі передбачено один сюжетний малюнок, який розкриває соціокультурну тему.
Крім сюжетних малюнків, кожен журнал містить окремо сторінки для занять з української мови, математики, всесвіту, арт-технологій та іноземної мови. Усі заняття одного дня за своїм змістом відповідають ситуації сюжетного малюнка. 
Учителю надаються методичні рекомендації організації роботи учнів за кожним із запропонованих у посібниках-журналах завдань. Цей методичний коментар до занять викладається в соціальній мережі освітнього проекту. Водночас учитель має можливість пропонувати свої прийоми й методи організації навчальної діяльності учнів. 
У проекті розроблено систему селфі-аудитів дослідження для аналізу набутого дитиною досвіду навчальної діяльності за допомогою завдань. Ця форма роботи спрямована на формування в дитини вміння самостійно оцінювати результати навчальної діяльності. 
Велика увага в проекті приділяється здоров'язбережувальним  технологіям (фізкультхвилинки на заняттях та проведення ранкових зарядок-нейробік).  Кожен журнал містить комплекс фізкультхвилинок, який має чотири напрями – для м'язів шиї, плечового поясу, тулуба і нижніх кінцівок; для очей; артикуляційні вправи і пальчикові гімнастики.
З метою створення атмосфери дружньої підтримки, формування уміння співпрацювати, спільно вирішувати проблеми, проводяться толоки на початку й наприкінці кожного робочого тижня й дня. Тривалість толоки від 7 до 10 хвилин.

Проект «На крилах успіху» – це крок вперед в освіті, адже твориться з великою  любов’ю до Дитини і глибокою повагою до вчителя. 

 

Нормативна база   освітнього проекту "На крилах успіху"

Освітній проект для початкової школи "На крилах успіху":https://nakrilahuspihu.сom.

Наказ МОН України від 15.07.2016 №834"Про проведення дослідницько-експериментальної роботи на базі загальноосвітніх навчальних закладів Київської, Дніпропетровської та Чернігівської областей"

Лист МОН України від 02.02.2017 №1/11-847 "Про надання грифа навчальним програмам"

Наказ МОН України від 07.02.2017 №189   "Про затвердження Типового навчального плану початкової школи експериментальних загальноосвітніх навчальних закладів, які працюють в межах дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня за темою «Дидактико-методичне і навчальне забезпечення реалізації концептуальних засад реформування початкової освіти»
 

 

Меню сайту

Вхід на сайт

Пошук

Календар

«  Червень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Сайт ВО

Сайт ММК

Друзі сайту

Друзі сайту